Відповіді спікерів на запитання учасників вебінару від 15 вересеня 2020

В рамках вебінару "Постачання фотоелектричного обладнання в Україну: від гарантій та ризиків до оптимальної бізнес моделі станції" ми отримали багато запитань від учасників. Як і обіцяли, відповіді на них публікуємо у цьому матеріалі.

1. Чи укладаєте ви контракти такі як EaaS (Energy as a Solar) = ЕСКО (енергосервісні контракти) на проєкти по сонячній генерації?

Щодо ЕСКО-контрактів, безумовно, для України це наступний крок до енергоефективності. Якщо говорити про сонячну енергетику, то це стосується більше соціальних проєктів як от оновлення систем освітлення доріг, парків тощо чи їх модернізація. В нашій країні вже є досвід реалізації таких систем. Наразі наша компанія більше зосереджена на проєктах під власне споживання для бізнесу, хоча маємо спільно реалізований соціальний проєкт разом з компанією Фроніус Україна в с. Княжичі для дитячого садочку. В нас також є на меті реалізація декількох соціальних проєктів наступного року, але про них пізніше. Щодо сервісних контрактів для обслуговування СЕС, тут все індивідуально: від разового технічного аудиту і до O&M (експлуатація та сервісне обслуговування).

Деталі за телефоном: 380442064506. Відповідь дасть Матрофайло Артем, керівник сервісного відділу Unisolar.

2. Якщо модуль вийшлов з ладу, як ви перевіряєте несправність (методи)? Потім обговорюєте з виробником (згідно з договором) та підтверджуєте, что дефект заводський? Повертаєте їм на завод, а вони відправляють нові модулі?

Якщо модуль вийшов з ладу, то ми маємо пересвідчитися і виключити всі можливі причини. Перш за все при поставці ми маємо результати тестування, зроблені перед відправкою, а також фотолюмінісцентні знімки, на яких немає жодних дефектів як мікротріщини чи інші дефекти комірок (інакше модуль не пройшов би тестування і не потрапив би в нашу поставку). На кожній СЕС ми встановлюємо систему моніторингу, для того аби отримувати оперативну інформацію про зміни. Щойно ми одержуємо інформацію з моніторингу колеги з сервісного відділу або ж наші партнери в регіонах здійснюють виїзд на об’єкт для проведення візуальної інспекції (перевірка з’єднання, контактів) та інспекції за допомогою термокамери (для комерційних проєктів при аудитах застосовується дрон з термокамерою, а потім, при виявленні змін, індивідуальна перевірка вручну). Далі інформація передається на завод з нашим підтвердженням чи спростуванням гарантії. Згідно гарантійних умов є три варіанти вирішення рекламації: ремонт, заміна чи грошова компенсація, перший з них не актуальний. Як працюємо ми:

1. Для комерційних СЕС завжди рекомендуємо мати запас на об’єкті, адже найбільше бою трапляється при розвантаженні чи монтажі зі світової практики. Тут перевага в тому, що швидше отримати грошову компенсацію з заводу, ніж чекати заміну. До того ж маючи склад для дистрибуції ми завжди підтримуємо запас.

2. Для приватних СЕС ми здійснюємо заміну з нашого складу та потім вже отримаємо компенсацію із заводу, якщо це гарантія.

Працюючи з будь-яким закордонним виробником, головне - це затрата мінімум часу на вирішення гарантійних питань. І частіше ми працюємо з не гарантійними випадками стосовно модулів.

3. Хто є вашим головним конкурентом?

Ринок сонячної енергетики в Україні відносно молодий та достатньо об’ємний і не всі ніші пропрацьовані та кимось зайняті. Ми розвиваємо декілька напрямків, тому говорити про якогось головного конкурента наразі немає сенсу. Ми знаємо багато компаній, з якими починали розвивати ринок з 2009 року, інколи співпрацюємо разом, особливо зараз у період карантину та кризи в енергетиці.

4. Які є варіанти 33А та 1500В стрінгових інверторів?

У разі використання, або просто зменшувати кількість стрінгів, або окремо розглянути збільшення стринга за рахунок використання моделей в 1500В. Тут питання з якими модулями та інверторами Вам необхідно поставити на вхід до 3 послідовних ланцюжків модулів. Що це за модулі? Який інвертор Ви розглядаєте? Чим зумовили необхідність такої конфігурації? Отримати детальну відповідь та передати вхідні дані можна за телефоном: 380676199844. Відповідь дасть Андрій Соколан, керівник технічного відділу Unisolar.

Избранные посты
Recent Posts
Архив
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Мы в соцсетях
Поиск по тегам

Оставайтесь с нами на связи:

  • LinkedIn
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram

Copyright © 2016-2020 IBcentre Inc.  All rights reserved.   Privacy Policy