Відновлювані джерела енергії в Європі вперше перегнали викопне паливо за підсумками 2020 року

У минулому році енергія з відновлюваних джерел забезпечила 38% потреб жителів Євросоюзу, у той час як частка викопних джерел склала лише 37%
Такі дані були опубліковані у звіті дослідницьких центрів Ember і Agora Energiewende. За даними досліджень, найкращі результати з впровадження відновлюваних джерел енергії показали такі країни, як Німеччина, Іспанія і Велика Британія.
Найбільше зростання продемонстрували вітрові і сонячні електростанції - їх продуктивність збільшилася на 10%. Одночасно зменшилося видобування вугілля і виробництво атомної енергії - на 20% і 10% відповідно.
В загальному, електрика в Європі стала на 29% чистішою. Для порівняння, у 2015 році виробництво кожної кіловат-години супроводжувалося викидом в атмосферу біля 317 грамів вуглекислого газу. У 2020 році цей показник склав лише 226 грамів.
У ЄС вже заявили про наміри знизити викиди вуглекислого газу вдвічі до 2030 року у порівнянні з показниками 1990 року, щоб потім повністю припинити їх до 2050 року. Експерти підрахували, для того щоб добитися таких результатів, країни Євросоюзу повинні вдвічі збільшити показники 2021 року щодо темпів будівництва і введення в експлуатацію електростанцій “чистої” енергії.
Про підсумки та розвиток відновлюваної енергетики у Європі поговоримо з міжнародниими експертами на 14-му Форумі сталої енергетки SEF 2021 KYIV, який відбудеться 19 жовтня у готелі Hilton.
