Найважливіші зміни у «зеленій» енергетиці в Україні у 2021 році
Останні п'ять років в Україні відбувся бум розвитку "зеленої" енергетики. Величезні за площею сонячні електростанції з'явилися в українських степах, тисячі менших – у приватних домогосподарствах, а на півдні України та в Карпатах все частіше можна зустріти вітрові електростанції.

Про це повідомив на сайті Економічна Правда Ярослав Петров, партнер юридичної фірми "Астерс", який спеціалізується в сфері енергетичного права (нафта, газ, електроенергетика, відновлювальна енергія, енергоефективність).

На фото Ярослав Петров, партнер юридичної фірми "Астерс"За його словами, 2020 рік запам'ятався не тільки будівництвом нових електростанцій, але й проблемами, з якими зіткнулися інвестори проектів відновлюваної енергетики. Серед найсерйозніших – затримки із виплатами "зеленого" тарифу (у 2020 році держава сплатила виробникам тільки 47,7% річних платежів), зменшення "зеленого" тарифу, замороження проектів, особливо сонячних.

Ярослав Петров спрогнозував декілька важливих змін в цьому секторі, які очікуються у 2021 році:


Нові генеруючі потужності

У південних регіонах України більш за все існує ризик перебільшення з виробленням електроенергії через велику кількість сонячних та вітряних електростанцій. Якщо електроенергії буде значно більше, ніж можливо спожити або транспортувати, то виникнуть серйозні проблеми з мережами. Оператор системи буде змушений зробити тимчасову блокаду постачання електроенергії у мережу, що розбалансує систему. Рішення вже є – планується проведення перших конкурсів на будівництво високоманеврових генеруючих потужностей, наприклад, різноманітних систем накопичення енергії.


Аукціони та контракти на різницю

Аукціони «зеленої» енергетики вже проводяться Європейським Союзом, але в Україну вони прийдуть тільки у червні 2021-го року, що стане справжнім проривом для українських підприємств. Аукціони стануть новою формою підтримки, бо на таких заходах буде можливо значно підняти свою ціну вище «зеленого» тарифу. Таким чином, вартість на «зелену» енергетику зменшиться, що позитивно вплине на ринок.


Контракти на різницю стануть також новою формою підтримки від самої держави – Міністерство енергетики України вже активно розпочало роботу над цією справою. Держава буде виплачувати різницю між «зеленим» тарифом та ціною на різних сегментах ринку електроенергії, де підприємства зможуть продавати електроенергію.


Нова відповідальність

Починаючи з 2021-го року, виробники енергії, що становить більше 1МВт, будуть нести особисту відповідальність у 50% за небаланси – невірні розрахунки виробленої енергії. Це повинно позитивно вплинути на підприємства, адже тепер вони будуть більш усвідомлено та обережно підходити до своєї роботи.


Воднева стратегія та Стратегія щодо офшорних ВДЕ

У 2021-му році в Україні планують ввести 2 основні та важливі стратегії. Воднева стратегія передбачає виробництво енергії з водню потужністю 10ГВт. Стратегія офшорних ВДЕ спрямована на реалізацію багатьох проектів на Чорному морі, що неймовірно вплине на розвиток Україні і буде широко обговорюваний протягом усього 2021-го року.


Всі зміни та перспективи розвитку відновлюваної енергетики в Україні у 2021 році будемо обговорювати на 10-й Конференції та Виставці сонячної енергетики Центральної та Східної Європи Cisolar 2021, яка відбудеться 25-27 квітня у Києві.


Квитки на Конференцію та Виставку доступні на сайті: ua.cis-solar.com


Обирайте ваш тип участі й розвивайте свій бізнес ефектвно!

Контакти орг. комітету Cisolar 2021:

cisolar@ibcentre.org

+38 044 383 03 56


Избранные посты
Recent Posts
Архив
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Мы в соцсетях
Поиск по тегам

Оставайтесь с нами на связи:

  • LinkedIn
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram

Copyright © 2016-2020 IBcentre Inc.  All rights reserved.   Privacy Policy