Грецький сонячний парк Kozani стане одним із найбільших у Європі

Німецький розробник проєкту сонячної енергетики juwi AG і його грецька дочірня компанія juwi Hellas AE уклали договір купівлі-продажу з грецькою енергетичною компанією HELPE Renewables щодо найбільшого на сьогоднішній день проєкту ВДЕ у Греції - Kozani.

Планується, що Kozani буде найбільшим парком сонячних панелей. Він розташований на півночі Греції та матиме потужність 204,3 МВт. В проєкт буде вкладено в цілому 130 мільйонів євро. Угода повинна бути завершена в другому кварталі 2020 року, а сам парк має бути введений в експлуатацію до кінця 2020 року.

Проєкт Kozani Photo: juwi

Андреас Сиаміс, генеральний директор Hellenic Petroleum (HELPE), повідомив, що такий проект створить 350 робочих місць і згенерує 300 ГВт енергії в рік – цього достатньо для постачання 75 000 домогосподарств.

Після введення в експлуатацію у четвертому кварталі 2020 року очікується, що парк повинен зменшити викиди парникових газів на 300 000 тонн.

«Проєкт підкреслює величезний потенціал сонячної енергії - не тільки в Греції, але і у всьому світі», - сказав Стефан Хансен, член правління Juwi, в своїй заяві.

У новому національному енергетичному плані Греції до 2030 року кумулятивна PV-потужність повинна скласти 7,7 ГВт, тоді як на даний момент встановлена потужність становить приблизно 2,7 ГВт. План передбачає збільшення загальної встановленої потужності фотоелектричних станцій з 3 ГВт в 2020 році до 3,9 ГВт в 2022 році, 5,3 ГВт в 2025 році і 6,3 ГВт в 2027 році.

Новий енергетичний план Греції також передбачає підвищення енергоефективності, електричної мобільності та конкурентного ринку електроенергії, що потенційно може призвести енергетичну систему країни у відповідність з останніми технологічними і ринковими змінами в усьому світі.

Нагадаємо, що згідно з Концепцією енергетичного переходу України планується генерувати 70% енергії з ВДЕ до 2050 року. Але щоб досягти цієї амбітної мети перед Україною стоять нові виклики і перш за все необхідно сформулювати чіткі правила гри та зрозумілу для інвесторів тарифну політику, зокрема впровадити ефективну систему аукціонів для об’єктів відновлюваної енергетики та відмовитись від ретроспективного зниження «зелених» тарифів для побудованих сонячних електростанцій.

Питання нових законодавчих умов розвитку галузі та можливих ризиків будуть у центрі уваги провідної бізнес-конференції сонячної енергетики CISOLAR 2020, яка відбудеться 7 квітня у Києві в готелі Fairmont (вул. Набережно-Хрещатицька, 1). Цього року захід збере понад 500 делегатів та видатних спікерів з більш ніж 40 країн.

CISOLAR 2020, 9-та Конференція та Виставка сонячної енергетики Центральної та Східної Європи

Реєструйтесь на CISOLAR 2020 та отримайте головні інсайти подальшого розвитку галузі: https://conference-ua.cis-solar.com/

Джерела:

pv-magazine

Избранные посты
Recent Posts
Архив
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Мы в соцсетях
Поиск по тегам

Оставайтесь с нами на связи:

  • LinkedIn
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram

Copyright © 2016-2020 IBcentre Inc.  All rights reserved.   Privacy Policy