Правильне встановлення систем кріплення може подвоїти дохід СЕС


В Україні серед приватних сонячних електростанцій встановлена переважна більшість саме дахових СЕС.

За словами CEO IB Centre Віталія Давія, починаючи з 2015 р., в інсталяцію малих домашніх станцій було інвестовано понад 72 млн євро. При цьому кількість домогосподарств, обладнаних сонячними електростанціями перевищила 6 500. У 2019 році прогнозуємо активний зріст будівництва невеликих дахових СЕС – одного із найкращих інвестиційних напрямків для отримання пасивного доходу. Тому, початківцям у розвитку сонячного бізнесу пропонуємо ознайомитись із важливою складовою при будівництві СЕС - особливостями систем кріплення.

Чому варто звернути увагу на правильне встановлення систем кріплення?

Правильно подібрана та встановлена система кріплення сонячних модулів – це основа надійної та довговічної роботи вашої CЕC, а також швидке повернення вкладених інвестицій. При виборі систем кріплення, зверніть увагу на міцність конструкції та якість матеріалів покрівлі, де плануєте встановити станцію. Адже у випадку неправильно збудованого даху та слабких конструкцій можна зашкодити і новому об’єкту, і цілісності покрівлі та будинку в цілому.

«Підберіть максимально ефективну систему кріплення, яка буде надійно закріплена до конструкцій покрівлі будинку, не пошкодить її цілісності та зекономить витрати та час на встановлення сонячної електростанції», - розповідає Євгеній Фінько, головний інженер компанії Солар Стальконструкція.

При будівництві дахової станції варто звернути увагу на правильне встановлення систем кріплення. В цій статті разом із компанією Солар Стальконструкція дізнаємося про всі тонкощі правильного проектування та встановлення систем кріплення для дахових СЕС.

Типи систем кріплення

Існує 3 основних типи систем кріплення з використанням:

 • Алюмінієвих профілів

 • Сталевих гарячеоцинкованих профілів

 • Профілів з оцинкованого рулону

Розмір покрівлі

При будівництві дахових СЕС, особливу увагу варто звернути на ділянку, де буде розміщено сонячну конструкцію. Саме від покрівлі залежить кількість фотоелементів, які визначать потужність майбутньої станції. Пропонуємо одразу перейти до практики і разом з нами вирішити легку задачу.

Розглянемо приклад:

У вас є дахова СЕС на 10 кВт (стандартна потужність дахової СЕС) із похилим типом покрівлі. Для такої потужності потрібно 35 фотомодулів (ФМ) по 285 Вт кожний. Площа 1-го такого модуля займає 1,6 м².

Робимо розрахунок площі покрівлі:

35 ФМ * 1,6 м² = 56 м² вільної площі покрівлі без повітропроводів, антен та інших перешкод.

Результат:

Така дахова станція займе 60 м² площі даху, враховуючи проходи між фотомодулями.

Місце розміщення дахової СЕС

На перший погляд може здатися, що все просто: дахову СЕС розміщуємо на даху будинку. Але на скільки це буде ефективно та прибутково?

Насправді, для правильного розташування важливий один фактор - орієнтація по сторонах сонячного світла. Якщо у вас плоский дах, то, зазвичай, кут нахилу повинен складати 20-30 градусів - це оптимальний кут для встановлення сонячних модулів.

При розміщенні фотомолулів на такому даху, слід також звернути увагу на деякі особливості:

 • невеликий кут нахилу модулів значно зменшить «парусність». Це допоможе зменшити навантаження на покрівлю;

 • знижується навантаження снігу на конструкції будівлі;

 • позбавлення взаємного затінення модулів.

Правильне розміщення панелей на будь-якому типі даху, дозволить СЕС збільшити генерацію енергії та майже в 2 рази збільшити пасивний дохід.

Більш детально про правильну експлуатацію СЕС можна дізнатись на Тренінгу «Як подвоїти дохід сонячної станції». Адже поставити сонячну станцію на дах чи земельну ділянку - не є достатньою умовою високої продуктивності. Саме тому на Тренінгу в деталях розберемо, як експлуатувати станцію, щоб вона служила довго і давала стабільно високу генерацію електроенергії.

Реєстрація на Тренінг тут:

training.solarenergyacademy.org

Організаційний комітет:

Тел.: +38 044 383 03 56

Email: cisolar@ibcentre.org

Якщо у Вас виникли запитання щодо встановлення або прорахування дахових систем кріплення, зверніться до компанії Солар Стальконструкція, яка займається проектуванням, виробництвом та виконує весь спектр монтажних послуг систем кріплення для наземних та дахових сонячних електростанцій.

solarsk.com.ua

Тел.: +380 97 641 80 20 +380 95 924 67 80

office@solarsk.com.ua

Facebook: SolarSK

Instagram: solar_steelconstruction


Избранные посты
Recent Posts
Архив
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
Мы в соцсетях
Поиск по тегам

Оставайтесь с нами на связи:

 • LinkedIn
 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Instagram

Copyright © 2016-2020 IBcentre Inc.  All rights reserved.   Privacy Policy