82% всіх альтернативних джерел енергії в Україні – сонячні електростанції


У 2017 році в Україні ввели в експлуатацію удвічі більше потужностей відновлювальних джерел енергії, ніж у 2017-му, при цьому найпоширенішими потужностями є сонячні електростанції, їхня частка становить 82%.

Про це, посилаючись на дані Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), розповів директор департаменту екологічного реінжинірингу та впровадження проектів ресурсозабезпечення «Укргазбанку» Родіон Морозов.

За його даними, «середній профіль клієнта — це станція на 5 МВт». Вартість такого проекту складає близько €4 млн. Із цієї суми банк зазвичай фінансує близько 70%.

Друге і третє місця ділять між собою вітрові та гідроелектростанціі. Проекти вітрової енергетики дещо масштабніші — в середньому від 70 МВт, тому й фінансування тут значно більше й сягає десятків мільйонів євро.

«Але є проекти будівництва гідроелектростанцій і в малому та середньому бізнесі. Компанії купують в Європі турбіни, яким п'ять — сім років, за 10-20% їхньої вартості. І встановлюють у себе невеликі гідроелектростанції по 4 МВт», — розповідає Родіон Морозов.

За його даними, проекти з альтернативної енергетики мають довгий термін окупності, тому кредити видають на шість — сім років. Це максимальний термін, на який українські банки готові позичити кошти. Обов'язковою умовою є перший внесок. У середньому це 10-30% необхідної суми.

Проте альтернативна енергетика цікава не лише бізнесу. Дедалі частіше за кредитами на встановлення сонячних панелей звертаються приватні особи.

До того ж, саме для населення існують партнерські програми, коли імпортери обладнання власним коштом компенсують частину вартості кредиту. У такий ситуації в плюсі і позичальник, який отримає дешеву позику, і продавець обладнання, що збільшить продажі продукції.

«Розмір компенсації залежить від терміну кредитування і від власного внеску. У нас є партнерські програми, за якими кредит строком до трьох років при власному внеску в 50% можна отримати під нульову відсоткову ставку», — наводить приклад Родіон Морозов.

За матеріалами: AgroPolit


Избранные посты
Recent Posts
Архив
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Мы в соцсетях
Поиск по тегам

Оставайтесь с нами на связи:

  • LinkedIn
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram

Copyright © 2016-2020 IBcentre Inc.  All rights reserved.   Privacy Policy