У 2017 р. український ринок відновлюваної енергетики перевищить €400 млн.


За підсумками 2017 р. український ринок обладнання та сервісів для відновлюваної енергетики перевищить €400 млн.

Такий прогноз сформовано Центром інноваційного бізнесу (Innovative Business Centre) за підсумками роботи 9-го Міжнародного форуму та виставки сталої енергетики Східної Європи SEF-2017 Kyiv (sefkyiv.com), який відбувся у жовтні в Києві (Організатор — Центр інноваційного бізнесу, IB Centre).

Понад 60% українського ринку відновлюваної енергетики займатиме за підсумком року сегмент сонячної енергетики. Близько 30% - припадатиме на вітроенергетику. 10% складатимуть проекти у сфері малої гідроенергетики та енергії біомаси.

Як зазначив під час виступу на події співзасновник SEF Віталій Давій, сьогодні у країнах Східної Європи і в Україні зокрема, спостерігається великий стрибок розвитку сегменту інсталяцій приватних джерел відновлюваної енергетики, головним чином сонячних електростанцій.

Як результат, все більше ринкових гравців розвивають технологічні та сервісні напрямки для малих станцій.

Зокрема, під час SEF-2017 KYIV компанія IBC Solar представила онлайн-калькулятор сонячної енергії, за допомогою якого можна самостійно розрахувати власну сонячну електростанцію.

«Планування фотоелектричної системи має важливе значення для успішної реалізації проекту. Для того, щоб мати змогу правильно оцінити ефективність та економічні переваги сонячної системи, необхідно з самого початку детально розглянути характеристику кожного даху» - зазначила Леся Ващишин, регіональний менеджер зі збуту по Східній Європі, IBC Solar Austria GmbH.

Олександр Жуль, начальник відділу проектного управління UNISOLAR стверджує, що точність прогнозу генерації станції є основоположною для оцінки економічної ефективності проектів.

«При точності прогнозу 10% можлива похибка 27%(допустима похибка 10%). Для зменшення похибки потрібен відкритий доступ до метеорологічних даних по всій країні», - зазначив спеціаліст.

Технічний менеджер компанії US Solar Руслан Галагуз презентував можливості українського одновісного трекера SST-60, за допомогою якого можна збільшиити річну генерацію електроенергії сонячною електростанцією на 15-17%.

«Одновісний сонячний трекер забезпечує суттєве збільшення генерації електроенергії в порівнянні зі статичною системою, автоматично змінюючи кут та положення модулів. Також в системі керування передбачено системи захисту від вітрового та снігового навантаження. Наші трекери мають характеристики світового рівня при цінах значно нижчих чим зарубіжні аналоги», - описав спеціаліст переваги українського обладнання.

Також про нові рішення для сонячних електростанцій розказав генеральний директор компанії «Солар Стальконструкція» Євген Єрьоменко.

“Ми розробили одновісний автоматичний трекер, який дозволяє побудувати мегаватні поля за кілька місяців та отримувати додаткову генерацію на обмеженій території”, - підкреслив він переваги нового продукту.

Бенджамін Фішер, менеджер відділу продажів Східної Європи, країн Балтії, Центральної Азії компанії Fronius International впевнений, що автоматизація вирішення проблем є важливою для клієнтів. Завдяки технічним можливостям компанії є можливість контролювати роботу інверторів через смартфон: бачити режими роботи сонячної станції, виробництво електроенергії, а також виявляти та вирішувати можливі проблеми.

На думку Соні Бенард, віце-президент з продажів у Європі компанії Talesun, крім наявності профільної законодавчої основи, прискорення розвитку галузі відновлюваної енергетики у Східній Європі, яке спостерігається у останні два роки, стало можливим завдяки появі нових кредитних продуктів, які пропонуються як міжнародними так і локальними фінансовими інститутами.

В якості підтвердження зростання інвестицій у галузь відновлюваної енергетики директор департаменту екоінжинірингу та впровадження ресурсно- ефективного проектів Укргазбанку Родіон Морозов зазначив: «У 2017 р. кожний четвертий мегават станцій, які отримали «зелений» тарифу в Україні, профінансовано за допомогою Укргазбанку».

В цілому, за оцінками експертів IFC, до 2030 р. в “зелені” проекти в Україні може бути інвестовано понад 30 млрд. доларів.

На думку Керрі Вальчака, директора та керівника проектного фінансування компанії Finance in Motion GmbH, для подальшого стабільного росту ринку сьогодні необхідно забезпечувати консультаційну підтримку недосвідченим розробникам проектів відновлюваної енергетики на предмет їх відповідності міжнародним екологічним та соціальним стандартам.

У розвитку нових технологій накопичення та зберігання електроенергії бачить наступний етап еволюцї галузі керівник напрямку відновлюваної енергетики компанії ДТЕК Вікторія Сиромятова.

«Обсяг щорічних інвестицій в R&D у сфері відновлюваної енергетики становить 8-10 млрд. доларів. Також слід звернути увагу на технологію зберігання електроенергії. Це - майбутнє» - зазначила вона.

Авералдо Фаррі, Директор підрозділу інновацій компанії Zucchetti Centro Sistemi, зазначає: «Україна дотримується світових тенденцій відновлюваної енергетики та є привабливою для іноземних компаній».

Крім рішень, пов'язаних безпосередньо з еволюцією виробництва електроенергії сьогодня також спостерігається активний розвиток технологій споживання електроенергії, зокрема у напрямку освітлення.

«Кількість запитів на встановлення LED-освітлення зросла у 5 разів у 2017 р. в порівнянні з 2016 р. Люди відчули, що використовуючи новітні технології можливо суттєво зекономити кошти», - повідомив ринкові тенденції Руслан Вдовенко, генеральний директор компанії ЕКТА.

Олександр Симонов, Директор з продажу та маркетингу компанії «Одескабель» в своїй презентації зазначив, що для надійної і ефективної роботи необхідно індивідуально підбирати кабельну продукцію під кожний проект, від цього суттєво залежить не лише ефективність, але і безпека роботи станції.

Крім стрімкого розвитку сегменту сонячної енергетики сьогодні в Україні спостерігається активне зростання кількості проектів європейського рівня в біоенергетиці. «Ринок біоенергетики активно розвивається в Східній Європі, в Україні ми вже реалізували великий проект мегаватного класу» - зазаначив Бернхард Лодер-Таучер, директор з продажів, ICS ENERGIETECHNIK GmbH.

Стосовно вітроенергетики свою думку висловив співзасновник компанії Eco-Optima Максим Козицький, який вважає, що на сьогоднішній день в Україні є ризики, проте є й великі можливості для розвитку вітроенергетики. Тому компанія планує активно збільшувати потужності.

«Ми бачимо колосальні перспективи в розвитку альтернативної енергетики. На даний момент це стає максимально актуальним і вигідним способом отримання, передачі та використання енергії» - прокоментувала Юлія Полякова, директор компанії Karbon CNS.

9-й Міжнародний форум та виставка сталої енергетики Східної Європи SEF-2017 Kyiv відбувся у Києві 9-11 жовтня (КВЦ “Парковий”). Учасниками галузевої події стали 440 делегатів та 58 експонентів з 32 країн. Організатором SEF-2017 KYIV є Центр Іноваційного Бізнесу (IB Centre).

Найближча галузева подія від IB Centre — 7-а Міжнародна Конференція та Виставка Сонячної Енергетики в Центральній та Східній Європі CISOLAR 2018 відбудеться у Києві 11-13 квітня 2018 р.

Детальніше дізнатись про подію року у галузі сонячної енергетики та зареєструватись на CISOLAR-2018 ви можете на сайті cis-solar.com


Избранные посты
Recent Posts
Архив
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Мы в соцсетях
Поиск по тегам

Оставайтесь с нами на связи:

  • LinkedIn
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram

Copyright © 2016-2020 IBcentre Inc.  All rights reserved.   Privacy Policy